Pieejamības rīki

Blīdenes pamatskola

Vārda dienu šodien svin: Raita, Jogita, Evija

 

KA229 SCHOOL EXCHANGE PARTNERSHIP

COOPERATION AND INNOVATION AND THE EXCHANGE OF GOOD PRACTICES

“SLOWING DOWN – A new Face of European Education”

Skolēnu īstermiņa apmaiņas brauciens uz Portugāli, Almadu

14.09. – 21.09.2019.

Pirmā diena, 14.09.2019. -

Ielidojam Portugālē, savācam bagāžu, sakārtojamies un satiekam mūsu vies ģimenes. Ar vies ģimenēm uztaisījām dažas fotogrāfijas lidostā. Vakarā mēs satikāmies viņu draugu mājā, peldējāmies, ēdām garšīgas vakariņas un iepazinām jaukus cilvēkus. Pēc tam braucām mājās iekārtoties un atpūsties no garā ceļa.

44

 

Otrā diena, 15.09.2019. –

Ar ģimenēm braucām uz Rui Baltazara māju, kas atradās mazā ciematā Azeitao un izdalījām katram pa cepurei, brillēm, kēksiņam, sulai un vārda nozīmītei. Braucām uz vecpilsētu (Baixa Pombalina), kur bija šauras, mazas ieliņas un veikali. Gājām ar kājām uz ‘’Castelo de Sao Jorge’’,  aizbraucām uz Almada parku ēst pusdienas. Gājām uz MAAT muzeju un pa ceļam redzējām daudz un dažādus apskates objektus. Tad atgriezāmies mājās, paēdām vakariņas pie viņu draugiem un tad braucām atpakaļ mājās pavadīt laiku ar vies ģimenēm.

          4546

Trešā diena, 16.09.2019.

No paša rīta ar ģimeni/ģimenes draugiem braucam uz Arrabida kalnu, pa ceļam apskatījām dabas objektus un skatus. Iekārtojāmies mūsu istabiņās, mazā kempingā, un sagaidījām pārējos. Kad visi bija atbraukuši un iekārtojušies, Portugāles brauciena organizētājs, Ru,i iepazīstināja mūs ar nakšņošanas vietu un pastāstīja, kur dosimies. Devāmies uz alu, kur bija ļoti skaists skats un pa ceļam ļoti daudz kaktusu. Devāmies atpakaļ ēst pusdienas, pēc pusdienām devāmies uz pludmali peldēties un meklēt gliemežvākus. Devāmies atpakaļ ēst vakariņas, ko sarūpēja Polijas komanda.

 47

Ceturtā diena, 17.09.2019.

No rīta paēdām brokastis un uzreiz devāmies uz radošajām darbnīcām, kur galaproduktus  varējām ņemt mājās kā dāvanu. Vienā radošajā darbnīcā bija jāgatavo ziepes, kurās likām jūrā atrastos gliemežvākus, otrā ar dabīgiem materiāliem jākrāso/jāapglezno balti krekli, trešā jāgatavo magnēti un piespraudes, kuras dāvinājām vies ģimenēm. Pēc aktivitātēm bija brīvs laiks, kur daži aizgāja līdz veikalam, kamēr sagaidīja vakariņas. Paēdām vakariņas un gājām gulēt.

48         49                                                                                                                        

 

Piektā diena, 18.09.2019.

                      Bija ātras brokastis. Pēc brokastīm gājām uz jūras muzeju, kur varēja apskatīt kādi dzīvnieki tur dzīvo, cik dziļi un vēl daudzus interesantus faktus. Paēdām pusdienas un gājām augšā kalnos mazā pārgājienā, lēnā garā. Mūs aizveda līdz vietai, kur var redzēt tālumā delfīnus un ļoti skaistas klintis. Ejot atpakaļ pa ceļam nokritu uz asfalta. Mums vakarā pēc vakariņām tika uzorganizēta maza pārsteiguma ballīte havajiešu stilā.

              499                                                                                                         

 

 

Sestā diena, 19.09.2019.

Bija ļoti jauka, forša diena pie jūras. Sākumā iepazināmies ar instruktoriem, kas mums ļāva braukt ar SUP dēļiem, kanoe laivām un katamarāniem. Kad bijām iepazinušies ar noteikumiem un pašiem instruktoriem, sadalījāmies, kas ar ko brauc, un braucām uz saliņu, kur atradās daudz gliemežvāki, skolotāja atrada arī krabīti un skaistus akmentiņus. Kad  mums apnika uz saliņas, braucām turp un atpakaļ, bija pagājušas kādas 2 – 3 stundas. Braucām atpakaļ uz pludmali un ēdām pusdienas. Visi bijām piekusuši, citi arī aizmiga un kārtīgi nosauļojās. Braucām atpakaļ nomazgāties, sakārtoties un gatavot vakariņas kopā ar Grieķu komandu. Pēc vakariņām gājām skatīties filmu ‘’Divergent’’, kas bija ļoti aizraujoša. Noskatījāmies filmu un gājām paballēties un tad gulēt.

4999 

 

Septītā diena, 20.09.2019.

Pēdējā diena Portugālē! No rīta sakrāmējām mantas, paēdām brokastis un braucām uz Almadas skolu, kur mācījās daži no Portugāles dalībniekiem. Izstaigājām skolu, sadalījāmies pa komandām un sākām gatavot prezentāciju, atskaiti ko arī vēlāk prezentējām. Gājām ekskursijā pa Almadu, satikām arī Almadas mēru, kas pacienāja ar vietējiem saldumiem un dzērieniem. Gājām arī ekskursijā pa Almadu, bet diemžēl netikām uz lielo statuju ‘’Kristus karalis’’. Atgriezāmies atpakaļ skolā pēc ekskursijas, nomazgājāmies, sapucējāmies un mums sagādāja ļoti mīļu, foršu atvadu ballīti. Vēlāk nakts vidū braucām uz lidostu, atvadījāmies no ģimenēm un braucām atpakaļ uz Latviju!

444444

Mobilitātes dalībnieki:

Daiga Plaude;

Lana Paulauska-Uzule;

Keita Gabriela Saulīte;

Rainers Apinis;

Artūrs Zambergs;

Viesturs Venediktovs;

AUTOBUSA LAIKI

 

3213

moduli stundu laiki

moduli e klase

Uzdevumi hrizontal